Kryesore

Roma fiton kupën e Conference League në “Air Albania”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 25/05/22 |
Opi Nion

Roma ka fituar në Tiranë kupën e Conference League.

Skuadra e Jose Mourinho triumfoi me rezultatin 1-0 kundër Feyenoord dhe heroi ishte Nicolo Zaniolo.

Goli i Nikolo Zaniolos, në minutën e 32-të, i dhuroi këtë sukses Romës.

Edhe pse holandezët, bënë gjithçka në pjesën e dytë, për të barazuar sfidën, fati nuk ishte me ta, teksa goditën 2 herë shtyllën.

Në histori hyri edhe Jose Mourinho, i cili pas Champions dhe Europa League triumfoi edhe në Conference League, duke u bërë i vetmi trajner që i ka të tria këto kompeticione.

Pas