Kryesore

Rindërtimi/ Kryemadhi në Kombinat: Beteja jonë nuk është me Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:31 - 11/01/21 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është takuar me një grup qytetarësh në Kombinat, banesë e të cilëve janë prishur nga tërmeti.

Gjatë bashkëbisedimit, Kryemadhi është shprehur se shteti duhet t’i ndihmojë qytetarët duke iu siguruar banesa.

Më tej, Kryemadhi thotë se beteja e LSI nuk është me kryeministrin Edi Rama dhe as me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, por për të gjetur një mënyrë si të ndihmojë qytetarët dhe t’iu gjej atyre një banesë pas tërmetit tragjik.

 “Unë jam e bindur se është në kuadër të fushatës elektorale. Që kur tha do bëjmë për 3 muaj spitalin, kur nuk e bëri për 8 vjet do ta bëjë për 3 muaj. Ky merr në qafë jo vetëm veten, por edhe të tjerët që deri diku mund të jenë seriozë. Megjithatë beteja jonë nuk është as me Erion Veliaj dhe as me Edi Ramën, beteja jonë është si të sistemojmë njerëzve, ti garantojmë shtëpi, ti garantojmë bizneset e tyre përderisa janë taksapagues të rregullat. Ajo që është e rëndësishme është që marrëdhënia nuk bëhet politike, po duhet garanci juridike që i del për zot banorëve, partitë kryeministrat ikin dhe vijnë”, tha Kryemadhi./ Opinion.al

Pas