Te Fundit

‘’Deputeti që duam’’, Rama: 58 emra të përfshirë në…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 11/01/21 |
Opi Nion

Sot Partia Socialiste ka nisur fazën e dytë të procesit ‘’Deputeti që duam’’, përmes së cilës qytetarë nga fusha të ndryshme do të mund të jenë pjesë e listës në zgjedhjet e 25 prillit.

Në konferencën online të zhvilluar për fushatën “Deputeti që duam”, kryeministri Edi Rama është shprehur se deri më tani janë përfshirë 58 emra në listën e personave që kanë prezantuar më mirë arsyen pse janë bërë pjesë e kësaj nisme.

 “Përshëndes të gjithë ata që e kanë kapërcyer fazën e parë dhe kanë kurajën dhe pasionin për të bërë atë që shumë kush e konsideron hap të kotë marrjen me politikë, edhe pse shpesh politika ka dhënë mësime të gabuara. Janë 58 emra që përfshihen në listën e atyre që e kanë prezantuar më mirë pse-në e kësaj nisme individuale dhe fuqinë e ambicies së tyre. Por nuk do të thotë që ata që nuk janë përfshirë në listë janë më pak të talentuar. Unë i inkurajoj ata që nuk kanë kaluar fazën e dytë që të mos tërhiqen por të kuptojnë se për të shpalosur potencialin e brendshëm duhet punë, përgatitje, trajnim. Dua t’i them të gjithëve që edukimi i vetvetes është i nevojshëm sidomos kur merr përsipër të komunikosh me komunitetin. Edhe për mua që flas këtu është domosdoshmëri për të ushqyer veten me informacion”, tha Rama./ Opinion.al

Pas