Aktualitet

Reshjet e shiut shkaktojnë probleme në rrugë, ARRSH: Kujdes në këto akse


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 27/11/21 |
Opi Nion

Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë shkaktuar probleme në disa akse rrugore. Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar reshjet e vazhdueshme të shiut në vend kanë sjellë rënie gurësh dhe inertesh në disa zona.

Mësohet se probleme kanë akset në rrethin e Tropojës, segmenti Elbasan-Rrogozhinë dhe Elbasan-Librazhd.

ARRSH informon se grupet e patrullimit kanë bërë pastrimin e akseve, por paralajmëron përdoruesit e rrugës që të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë./Opinion.al

Pas