Kryesore

Reshje shiu në gjithë vendin, parashikimi i motit për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:39 - 12/10/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar mbizotërojnë zonat bregdetare orët e para të ditës, ndërsa gjysma lindore e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por duke ju afruar mesditës vranësirat dhe shirat përfshijnë gjithë vendin, KU gjatë pasdites dhe natës rreshjet do jenë mesatare dhe intensive.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 23°C.

Pas