Sociale

Reshje dhe dëborë, parashikimi i motit  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:35 - 04/12/21 |
Opi Nion

Moti në vendin tonë do të vijojë të jetë nën ndikimin e një sistemi të fuqishëm vranësirash duke sjellë reshje shiu në pjesën më të madhe dhe dëborë në zonën malore. Reshje më të dendura priten në zonën veriore dhe qëndrore, ndërsa këto kushte atmsoferike mbeten deri mëngjesin e së hënës.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht ndjeshëm në mëngjes, por do të kenë një rritje në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1°C deri në 15 °C.

Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgë 5  ballë.

 

Pas