Kronikë

RENEA zbarkon në Elbasan, kërkon personat e dalë nga rrëfimi i Nuredin DumanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:02 - 09/06/22 |
Opi Nion

RENEA ka zbarkuar sot në Elbasan, ku ka bërë edhe një aksion të befasishëm në këtë qytet.

Sipas BalkanWeb, ky aksion ka për qëllim arrestimin e personave të shpallur në kërkim pas operacionit të koduar “Plumbi i artë”.

Gjatë operacionit janë kryet kontrolle nëpër shtëpi dhe biznese me qëllim kapjen e të shpallurve në kërkim në operacionin “Plumbi i Artë”.

Mësohet se gjatë kontrolleve janë shoqëruar disa persona, që dyshohet se kanë lidhje me Nuredin Dumanin, ndërkohë që sërish nuk janë kapur persona me precedentë te shumtë penalë.

Pas dëshmisë së Dumanit, policia shpalli në kërkim disa persona të njohur të botës së krimit, si Talo Çela, Florenc Çapja, Suel Çela etj.

Pas