Kronikë

Nga Talo Çela te Çapja e Martinaj,14 personat që kërkohen pas dëshmisë së DumanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:24 - 09/06/22 |
Opi Nion

RENEA ka pasur një aksion të befasishëm në Elbasan, në vijim të operacionit “Plumbi i Artë”.

Mësohet se gjatë aksionit të RENEA-s janë shoqëruar të paktën 10 persona, mes të cilëve edhe Klement Xhaferri.

Ky i fundit ishte shpallur në kërkim si i përfshirë në konfliktin ku u vra Pjerin Xhuvani vitin e kaluar.

Ndërsa aksioni i RENEA-s mësohet të jetë vazhdim i operacionit “Plumbi i artë” dhe ka bërë kërkime ne qytet për kapjen e personave të shpallur në kërkim si Talo Çela, Ervis Martinaj, Florenc Çapja etj.

Gjithashtu në kërkim janë edhe personat e dalë nga dëshmia e të penduarve të drejtësisë Nuredim Dumani dhe Henrik Hoxhajt.

14 personat në kërkim nga operacioni ‘Golden Bullet’

Ervis Martinaj

Florenc Çapja

Talo Çela

Eljo (Ervis) Bitri

Festim Qoli

Alban Bengasi

Elvin Merlika

Alket Xhixha

Marjus (Suel) Lulaj (Çela)

Agron (Kamber) Mehja

Aleks Çela alias (Tom Qorri)

Agim Gjini

Mikael Qosja (Kamami) (Stefo)

Abedin Mama (Dine Çami)

Pas