Aktualitet

Kuvendi miraton Komisionin për Reformën Zgjedhore dhe TerritorialeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 09/06/22 |
Opi Nion

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot ngritjen dhe përbërjet e Komisionit për Reformën Zgjedhore dhe atë Territoriale.

Kanë qenë 108 deputetë nga të dyja palët politike që kanë votuar pro ngritjes së komisioneve që do të përbëhen nga 18 anëtarë.

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë nga 9 anëtarë në secilin nga komisionet.

Komisioni për Reformën Territoriale (PS)

Benet Beci (bashkëkyetare)

Baftjar Zeqo (anëtar)

Lavdërim Krashi (anëtar)

Fadil Nasufi (anëtar)

Anila Denaj (anëtar)

Eduart Ndreca (anëtar)

Anduel Tahiraj (anëtar)

Ilir Pendavinji (anëtar)

Lindita Buzheli (anëtar zëvendësues)

Besian Ajazi (anëtar zëvendësues)

Aurora Mara (anëtar zëvendësues)

Gentjan Deda (anëtar zëvendësues)

Komisioni për Reformën Territoriale (PD)

Dhurata Cupi (bashkëkryetare)

Zef Hila (anëtar)

Andia Ulliri (anëtar)

Xhelal Mziu (anëtar)

Orjola Pampuri (anëtar)

Saimir Korreshi (anetar)

Merita Bakiu (anëtar zëvendësues)

Bledion Nallbati (anëtar zëvendësues)

Zheni Gjergji (anëtar zëvendësues)

Komisioni për Reformën Zgjedhore (PS)

Damian Gjiknuri (bashkëkryetar)

Blerina Gjylameti (anëtar)

Klotilda Bushka (anëtar)

Toni Gogu  (anëtar)

Ermonela Felaj (anëtar)

Arben Pëllumbi (anëtar)

Blendi Klosi (anëtar)

Klevis Xhoxhi (anëtar)

Gledis Çeliku (anëtar zëvendësues)

Jurgis Çyrbja (anëtar zëvendësues)

Xhemal Qefalia (anëtar zëvendësues)

Komisioni për Reformën Zgjedhore (PD)

Enkelejd Alibeaj (bashkëkryetar)

Oerd Bylykbashi (anëtar)

Grida Duma (anëtar)

Dashnor Sula (anëtar)

Kreshnik Collaku (anëtar)

Lindita Metaliaj (anëtar)

Seladin Jakupllari (anëtar zëvendësues)

Ervin Salianji (anëtar zëvendësues)

Eralda Bano (anëtar zëvendësues)

Pas