Sport

Renditja e FIFA-s, Shqipëria në vendin e 66Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:13 - 06/10/22 |
Opi Nion

Pavarësisht humbjes me Izraelin dhe barazimit me Islandën, të cilat vulosën vendin e fundit në Ligën e Kombeve, Shqipëria nuk ka humbur asnjë pozicion në renditjen e FIFA-s.

Kuqezinjtë mbeten në vendin e 66 të klasifikimit special botëror.

Kosova, e cila e mbylli edicionin me një humbje dhe një fitore, ka zbritur me një pozicion dhe tashmë e sheh veten e 107.

Pas