Sport

Reja nuk largohet, FSHF: Fokusi ynë është te shorti i EURO 2024Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 02/10/22 |
Opi Nion

Trajneri Edoardo Reja nuk do të largohet nga drejtimi i Kombëtares.Lajmi është bërë i ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Me anë të një njoftimi zyrtar, Federata Shqiptare e Futbollit lajmëroi se nuk ka asnjë plan në lidhje me largimin e tij nga drejtimi i kuqezinjve. Sipas tyre lajmi për një marrëveshje me Luigi Di Biaggion për drejtimin e Shqipërisë janë totalisht të pavërteta dhe një spekulim i pabazë.

Nga ana tjetër, Federata Shqiptare e Futbollit shton se fokusi i tyre është shorti i Kampionatit Europian 2024, i cili do të hidhet në datë 9 tetor në Frankfurt.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron të informojë dhe sqarojë të gjithë opinionin publik e mediat se zërat që kanë qarkulluar orët e fundit në lidhje me një marrëveshje të mundshme me Luigi Di Biaggion për drejtimin e Shqipërisë janë totalisht të pavërteta dhe një spekulim i pabazë.

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka në drejtimin e saj trajnerin Edoardo Reja, i cili është ende nën kontratë e vazhdon punën e tij.

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se fokusi ynë është te shorti i Kampionatit Europian 2024, i cili do të hidhet në datë 9 tetor në Frankfurt”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Zërat për largimin e tij nga drejtimi i Kombëtares erdhën pas barazimit në minutat shtesë në ndeshjen me Islandën, që u zhvillua më 27 shtator në stadiumin “Air Albania”./Opinion.al

Pas