Sport

Reja ndryshon tërësisht Kombëtaren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 13/06/22 |
Opi Nion

Edy Reja ka vendosur të hedhë në fushë në miqësoren ndaj Estonisë një Kombëtare krejt ndryshe në krahasim me dy ndeshjet e fundit, të vlefshme për Nations League.

Në portë, Gentian Selmani merr vendin e Etrit Berishës, ndërsa në mbrojtje debuton Ardian Bajrami dhe përkrah tij do të luajnë Enea Mihaj dhe Erjon Hoxhallari.

Në mesfushë, Veseli dhe Hysaj konfirmohen titullarë në krahë, ndërsa Çokaj, Ramadani dhe Çekiçi plotësojnë repartin.

Në sulm do të luajë dyshja Seferi-Vrioni.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria: Selmani, Bajrami, Mihaj, Hoxhallari, Veseli, Çokaj, Ramadani, Çekiçi, Hysaj, Seferi, Vrioni

Estonia: Igonen, Kuusk, Paskotsi, Lukka, Purl, Peetson, Soomets, Poom, Miller, Sorga, Zenjov.

Pas