Rajoni

Regjistrohen 3625 raste me COVID në Greqi dhe 30 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 20/08/21 |
Opi Nion

3625 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Greqi, nga të cilat 16 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Bëhet me dije se numri i përgjithshëm i rasteve është 554,055. Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 296. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 2,904 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimet e pacientëve të rinj të Covid -19 në spitalet e territorit janë 267. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 30, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 13,328 vdekje.

Pas