Rajoni

Ramush Haradinaj ndërron mendje, nuk heq dorë nga mandati i deputetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:22 - 10/12/19 |
xhu lia

Kryeministri në detyrë dhe njokohësisht kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj është paraqitur në Kuvendin e Kosovës, për të përfunduar regjistrimin për legjistraturën e VII duke mbajtur mandatin e deputetit.

“Kosova ka treguar demokraci të lartë në procesin e ri zgjedhor dhe uroj që kjo legjislaturë të arrijë të adresoj çështjet tejet të rëndësishme për popullin e Kosovës”, -shkruan ai në Facebook.

Para disa kohësh Haradinaj ishte shprehur se do të dorëzonte mandatin e deputetit./Opinion.al/

Pas