Aktualitet

Rama:1 ngjarje kriminale, 2 apo 3 s’përcaktojnë nivelin e sigurisë në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:41 - 29/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ditën e sotme për ngjarjen kriminale të ndodhur në vend javët e fudnit.

I pyetur nga një gazetare se si paraqitet kjo situatë ndërkohë që vendi ndodhet dhe në mes të sezonit turistik, Rama është shprehur se trendet janë brenda limiteve, dhe këto ngjare të cilët kanë ndodhur sëfundmi nuk e përcaktojnë dot shkallën e kriminalitetit.

“Trendet janë brenda limitit që përcakton shkallën se si kriminaliteti ulet apo ngrihet.

Ngjarjet e ndodhura janë tronditëse por për turistët mos kini asnjë merak. Atmosfra e një vendi që turistët nuk duan të vijnë se rrizojnë të vriten rrugëve është në ekran jo në realitet.

Një ngjare, dy apo tre kriminale të cilët janë tronditëe, nuk përcaktojnë nivelin e sigurisë në vend.”- tha Rama.Opinion.al

Pas