Aktualitet

Rama u vendos afat drejtorëve: 100 ditë kohë, është objektiv i palëvizshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 08/07/21 |
Opi Nion

Rama u ka vendosur afat drejtuesve të policisë së Shtetit  gjatë konferencës që ka patur me ta ditën e sotme, për vendosjen e rendit dhe rregullit në vend.

Teksa ka folur për krimin, korrupsionin, ndërtimet pa leje dhe dhunën në familje, Kryeministri Rama u ka dhënë drejtuesve të policisë 100 ditë kohë për të vendosur rendin dhe të çojnë para drejtësisë të gjithë ata policë, apo persona të tjerë të inflitruar brenda strukturave të policisë.

“Keni 100 ditë kohë për ta rivënë të gjithë trupën në angazhim maksim. Asnjë ditë më shumë që qytetarët të marrin frymë të lehtësuar duke e parë Policinë e Shtetit në nivel tjetër. Asnjë shkencë, asnjë shpikje dhe luftë me të panjohur. I dini gjërat që duhet të bëni dhe jeni zgjedhur për të krijuar besimin e njerëzve me policinë e shtetit.

Ky është objektiv i palëvizshëm në cdo qark, policë rrugor, shqiponja, çakenj  që janë të infiltruar brenda trupit si qeliza duhet të shkojnë para drejtësisë.”- tha Rama./Opinion.al

Pas