Aktualitet

Nga Shkodra në Vlorë,dalin emrat e 35 të arrestuarve për lojrat e fatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 08/07/21 |
Opi Nion

Janë zbardhur emrat e personave të arrestuar në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja” për lojërat e fatit zhvilluar nga Policia e Shtetit.

Është bërë me dije më herët se gjatë aksionit, policia kontrolli 656 ambiente, prej ku sekuestroi 15 kompujtera, 5 makineta për lojëra fati, 16 tableta që shërbenin për vënie bastesh, 8 tavolina pokeri, 15 DVR, 41 aparate celular, 5 milionë lekë dhe prova të tjera materiale, të cilat shërbimin për ushtrimin e veprimtarisë së kundërligjshme të lojërave të fatit.

Emrat e të arrestuarve:

– Tiranë. Në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja” nga DVP Tiranë dhe Komisariateve në varësi u bë arrestimi në flagrancë i 19 shtetasve konkretisht: Arben Shahu, Arnaldo Zenelaj, Skënder Mejdani, Amarildo Duka, Daniel Latifaj, Bruno Lico, Sinan Murati, Enea Çarçani, Miklovan Saka, Indrit Lika, Muhamed Xhafa, Gentian Garuja, Altin Forgali, Gramoz Dragjoshi, Ardian Qosja, Hysni Masha, Besarb Hykollari, Luan Billa dhe Ferdinant Hysenbelliu.

– Vlorë- Në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja”, u arrestuan në flagrancë shtetasit Erjon Meminaj, Klejdi Dulaj, Orli Gjyzeli, Jon Zotaj, Marjo Tairaj dhe Romeo  Haderi, .

– Shkodër- Në kuadër të operacionit policor të koduar “Gjysmëfinalja”, u arrestuan në flagrancë  shtetasit: Nikolin Paja, Muharrem Firi, Silvano Peraj, Ilir Toska dhe Arnes Demolli.

– Durrës – Në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja”, u arrestuan në flagrancë shtetasit Xhulio Preçi dhe Briand Muça, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit.

– Fier-Në kuadër të operacionit “Gjysëmfinalja” në qarkun Fier u arrestua shtetasi Klaudio Çela .

– Bulqizë- Në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja”, u arrestua në flagrancë shtetasi Izet Përkoxha, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit

-Qarku Korçë, në kuadër të operacionit “Gjysmëfinalja”, u arrestua në flagrancë shtetasi Renaldi Berberi./Opinion.al

Pas