Kryesore

Rama: Turp nëse vini në diskutim votën për PS, nuk i dua për vete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 10/04/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka zhvilluar takim elektorale në Vlorë, ku u shpreh se nuk kërkon asnjë votë për vete. Ai tha se votat i kërkon për Partinë Socialiste dhe për numrin 12, pasi sipas tij ky numër përcakton nëse qytetarët e duan vërtet Vlorën.

Më tej numri një i socialistëve u tha qytetarëve të Vlorës se nëse vinin në diskutim numrin 12 është turp. Rama sulmoi dhe Presidentin Ilir Meta, ku tha se kishte marrë vesh që do të dekoronte në Vlorë në parukiere.

Nuk dua asnjë votë për veten time dua votë për numrin 12. Katër vite herë 3 mandate bëjnë 12. Numri 12 është numri 12 është numri që përcakton nëse jemi me Vlorën apo me të shkuarën e tmerrshme për Vlorës. Nuk po flas me të shkuarën e 1997. Mos shkoni pas berihajt se nuk është tifozkllëk ky dhe është turp që të vithet në diskutim numri 12 këtu. Po them këtu jo në vendet të tjerë. Atë këngën “Vlora, Vlora” që këndoni ju, ma këndojnë mua. Të gjithë thonë na bëni si Vlora. Kë do të votoni ju Leskon, apo të tjetrin që ka shpallur kandidaturën. Se e dinë mirë se çfarë do të thonë demokratët për LSI-në këtu. Ilir Meta është bërë bashkë me Leskon dhe vijnë vërdallë të ditën dhe dalin natën. Erdhi në Vlorë i tha ato dekoratat, se mua më thanë që do i jepte dekorata një parukiere këtu në Vlorë“,-tha Rama./Opinion.al

Pas