Aktualitet

Rama tregon shumën e parave që do të shpërblehen infermierëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:20 - 30/12/22 |
Opi Nion

Infermierët me pagë nën 60 mijë lekë do të marrin 20 000 Lekë të reja ndihmë financiare.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet social, kryeministri Edi Rama bën me dije se infermierët me pagë mbi 60 mijë, ashtu si edhe mjekët do të marrin 10 000Lekë të reja.

Postimi i Ramës

Pas rritjes së njëpasnjëshme të pagave për mjekët dhe infermierët, por edhe pas parashikimit të rritjes së tyre përsëri vitin e ardhshëm, me Pakon e Madhe të qeverisë – ku infermieret me pagë nën 60 mijë lekë do të marrin 20 000Lekë (të reja), ndërsa ato me pagë mbi 60 mijë, ashtu si edhe mjekët do të marrin 10 000Lekë (të reja) – garantohet mbështetja e duhur për zerimin e impaktit të inflacionit të luftës për familjet e bluzave të bardha.

Pas