Kryesore

Rama thirrje të rinjve në Burrel: Punoni online, paga më e mirë se e imjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 28/10/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Burrel. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë iu bëri thirrje të rinjve që të punojnë online, duke u dhënë shembuj se shumë bashkëmoshatar të tyre e bëjnë këtë punë dhe paguhen shumë mirë.

Sipas Ramës nëse arrin të japësh shërbime online për kompani të ndryshme jashtë vendit mund të sigurohen pagesa më të larta se e vetë kryeministrit apo kryetarit të bashkisë.

 “Për të marrë paga shumë herë më të larta se kryetarit të Bashkisë apo kryeministrit. Ndodh sot edhe në Shqipëri. Kemi djem dhe vajza, që janë të punësuar në tregun global online, dhe marrin paga shumë të mira. Janë por janë pak. Ne kemi të gjithë programin për këtë punë, për të stimuluar edukimi, për të hyrë në këto kurse. Mund të punësoheni kudo, nuk keni nevojë të ikni nga shtëpia. Mjafton një kompjuter dhe një lidhje interneti. Jeni në tregun online global. E krijon teknologjia këtë mundësi.” u shpreh kryeministri.

Pas