Aktualitet

Rama sulmon opozitën në Prrenjas: Janë gati të djegin Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 13/04/21 |
Opi Nion

Nga Prrenjasi, ku po zhvillon takimin elektoral të radhës në kuadër të zgjedhjeve të 25 prilit, kryeministri Edi Rama, ka kërkuar mandatin e tretë të qeverisjes.

Kreu i qeverisë theksoi se shteti është transformuar, shërbimet janë online duke i dhënë fund korrupsionit. Më tej ai tha se qeveria ka zeruar taksën për biznesin e vogël duke iu bërë thirrje shqiptarëve që të lenë ndasitë dhe të bashkohen më 25 prill.

Më 25 prill të mos themi, që varja se këta janë të gjithë njësoj. Para ca vitesh, në çdo hap kishte një gropë në Prrenjas, kurse sot është më mirë dhe nesër do jetë akoma më mirë. Dielli i këtij vendi të ngrohë këdo, duke qenë ekonomia e Shqipërisë në funksion të secilit. Ata që duan të rikthehen, janë po ata, vetëm se para kanë dikë që bën rolin e dhëndrit, që kontrollohet.

Ne kemi zeruar taksën për biznesin e vogël dhe mendojmë për shqiptarët. Të lamë pas ndasitë e të bashkohemi më 25 prill. Janë provuar dy herë në pushtet e kemi parë çfarë punësh kanë bërë. Shteti po transformohesh i gjithi. Ne kemi bërë shërbimet online, duke i dhënë fund korrupsionit. Ata luftojnë që të pushtojnë sërish Shqipërinë si plaçkë. Kur nuk janë në pushtet, janë të gatshëm ta djegin Shqipërinë. Ata i thonë dhëndrit që na merr nusen se po e more, e dimë ne se çfarë bëjmë me këtë plaçkë. Ne duam që shteti të jetë për shqiptarët”, deklaroi Rama./Opinion.al

Pas