Aktualitet

Rama shpërndan dhurata për familjen me 9 fëmijë në PaskuqanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 26/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka qenë në familjen Suka në Paskuqan, ku ka shpërndarë disa dhurata .

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se familja Suka ka 9 fëmijë, gjë e cila bën që nëna do të përfitojë nga programi i ri i mbështetjes me sigurimet shëndetësore dhe shoqërore për nënat e papuna me tre ose më shumë fëmijë nën 18 vjeç.

Po ashtu, kryemnsitri bën të ditur se familja ka përfituar bonusin e bebes 1,2 milion lekë për fëmijën e lindur 1 vit më parë.

Postimi i Ramës

Paskuqan – Disa dhurata për Vit të Ri edhe në familjen Suka, e bekuar me 9 fëmijë, ku prej 1 janarit nëna do të përfitojë nga progami i ri i mbështetjes me sigurimet shendetësore dhe shoqërore për nënat e papuna me tre osë më shumë fëmijë nën 18 vjeç.

Gjithashtu kjo familje ka përfituar bonusin e bebes 1,2 milion lekë për fëmijën e lindur 1 vit më parë

Shumë faleminderit dyqanit të fëmijëve HAMLEYS për mbështetjen.

Pas