Aktualitet

Rama shpall konkurs për Vitin e Ri, mundësi të bëheni fitues të tre çmimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 09/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka njoftuar një konkurs që do të organizojë gjatë periudhës së fundvitit. Konkursi do të zhvillohet në adresën shqipëriaqëduam.al.

Në këtë nismë do keni mundësi të bëheni fitues i tre çmimeve: “Fotografia ime”, “Videokërkesa ime” dhe “Urimi im”.

“Me këtë nismë të fundvitit, ku ju ftoj që të mendoni për një Fotografi, një Videokërkesë në shërbim të komunitetit tuaj (shkollë, lagje a qendër pune) apo edhe thjesht një Urim në https://shqiperiaqeduam.al, ju uroj një ditë të mbarë”, thotë Rama.

Mësohet se në konkursin 2022 do të ketë një çmim për fotografinë e Vitit ku do të zgjidhen me votim tre fotografitë më të pëlqyera mes të gjitha fotografive që do dërgohen në adresën shqipëriaqëduam.al rubrika konkursi2022.

Po ashtu do të ketë çmim “Videokërkesa ime”, ku do të zgjidhen tre kërkesa fituese  për të kërkuar mbështetje për një nismë në dobi të shkollës apo komunitetit.

Në çmimi “Urimi më i mirë” do të zgjidhen 3 urimet më të veçanta që do të dërgohen me tekst, foto apo video për Vitin e Ri 2022.

Pas