Kryesore

“Rama sfidon ambasadoren e SHBA”, PD: Në Vlorë me ish-deputetin e dënuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 03/09/20 |
Al Do

Partia Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Rama se nuk ndahet dot nga njerëzit e inkriminuar pavarësisht presionit nga ambasada e SHBA.

Ish- deputeti i PD, Çlirim Gjata, në një status në Facebook shkruan se Rama “u shfaq sot në Vlorë gjatë një përurimi në krah me ish-deputetin e larguar nga politika me vendim të KQZ si pjesmarrës në organizata kriminale, Shkelqim Selami.”.

Sipas tij, “duke u shfaqur krah Selamit, Rama sfidoi publikisht sot ambasadoren e SHBA, Yuri Kim e cila vetëm dy ditë më parë ju dërgoi një letër partive kryesore shqiptare, që do të garojnë në zgjedhjet e ardhshme në lidhje me pastërtinë e figurës se kandidatëve të tyren.”

Gjata shton se kryeministri i ka injoruar edhe herë të tjera paralajmërimet e Ambasadës Amerikane dhe “pa largimin e tij politika nuk mund të çlirohet nga krimi i organizuar dhe korrupsioni”. /Opinion.al

Edi Rama e ka të pamundur të ndahet nga bashkëpunimi me njerëzit e inkriminuar, pavarësisht presionit ndërkombëtar për…

Posted by Çlirim Gjata on Thursday, September 3, 2020

 

Pas