Aktualitet

Rama: S’e kam pasur mendjen te zgjedhjet, fituam se s’ka kush fiton tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:20 - 08/03/22 |
Opi Nion

Në konferencën e mbajtur këtë të martë, kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetarët ka folur edhe për zgjedhjet e 6 Marsit në 6 bashki, ku fitoi në 5 prej tyre.

Ai tha se nuk është koha të flasim për këtë, pasi sot po flasim për gjëra që janë një tragjedi e madhe njerëzore, duke iu referuar kështu luftës në Ukrainë.

Më tej Rama tha se nuk ka qenë i fokusuar te zgjedhjet por fitoi se nuk ka kush fiton tjetër.

“Është koha për t’u parë në sy shumë më tepër me njeri-tjetrin për ta dëgjuar me repsekt shumë më tepër njeri-tjetrin dhe për të kursyer llafe ndaj njeri-tjetrin. Se largoqfotë shkojmë drejt në situate ku larg qoftë gjërat shkojnë dhe me jetë. Sot ka vetëm një gjë në kokën time, si ta mbrojmë sa më mirë shqiptarin, familjarin, konsumatorin, si të mbrojmë popullin shqiptar nga kjo flamë. Kjo pastaj fituam këtë apo atë, po pastaj, çfarë shije ka kjo në këto kushte kur ne flasim për gjëra që janë një tragjedi e madhe njerëzore. Dakord shumë mirë, fituam, iku. S’mbaj mend kurrë që të mos kem pasur mendjen një minutë tek zgjedhjet. Realisht, fituam, fituam, se s’ka kush fiton tjetër”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas