Aktualitet

Rama: Rreth 150 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebeve në 3 viteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:56 - 07/02/22 |
Opi Nion

Rreth 150 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes në 3 vite me programin e qeverisë për të mbështetur çdo të porsalindur.  Ka qenë Kryeministri Edi Rama i cili ka publikuar shifrën në rrjetin social “Facebook”.

“Mirëmëngjes, dhe me kënaqësinë e krenarinë për thuajse 150 mijë fëmijë, të cilët kanë përfituar bonusin e bebes në 3 vite, me programin tonë të ri të mbështetjes për çdo të porsalindur, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Bonusi i bebes është një ndihmë që jepet nga janari i viti 2019 për të gjitha familjet që bëhen me fëmijë.  Prindërve u jepet një çek 40,000 lek për fëmijën e parë 80,000 lek për fëmijën e dytë; 120,000 lek për fëmijën e tretë./Opinion.al

Pas