Kryesore

Rama: PS realizoi vaksinimin masive kundër COVID-19, na votoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 12/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama shprehet nga Elbasani se vaksinimi masiv kundër COVID-19 është realizuar nga Partia Socialiste.

Rama iu kërkoi qytetarëve që në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit të votojnë PS, e cila sipas tij,  është e ardhmja e vendit, teksa tha se PD është e shkuara.

Si mundet që të ketë njerëz që të besojnë akoma në këto lloj çudish. Në çudi që shqiptarët i kanë paguar shtrenjt në të shkuarën. Nga ana tjetër zgjedhja për ne dhe zgjedhja me ne është e qartë që të vazhdojmë të punojmë dhe të ngjitemi. Ne jemi në fazën se tejkalimi i fazës së pandemisë dukej si një gjë e kaluar. Jemi në fazën që gjithkujt vaksinimi masiv i duket si një e zakonshme. Dëgjoj njerëz që thonë se këtë gjë do ta bënte gjithkush dhe se e kemi për detyrë. Patjetër që e kemi për detyrë, por ne jemi ata që realizuam vaksinimin masiv si askush tjetër rreth e rrotull. E kemi për detyrë dhe ne nuk flemë, nuk dorëzohemi“, tha Rama./ Opinion.al

Pas