Kryesore

Rama përkujton 100-vjetorin marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 28/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, kreu i qeverisë uron një ditë për shqiptarët dhe iu kujton përsëri aktivitetin që PS do të zhvilloj sot në mbrëmje në sheshin “Skenderbej”.

“Mirëmëngjes dhe sot, në ditën e fiks 100 vjetorit të lidhjes së marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, jo vetëm ju uroj ditë të mbarë, po edhe mbrëmje të bukur të gjithë atyre që do jenë sot në Sheshin Skënderbej”,shkruan Rama./Opinion.al

Pas