Aktualitet

Rama për opozitën: Të vizatuar nga një dorë që më do më shumë seç dua unë veten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 11/05/22 |
Opi Nion

Teksa ka ritheksuar që drejtësia të hetojë Sali Berishën, i shpallur ‘non grata’ nga SHBA, kryeministri Rama tha për opozitën se janë të gjithë si të vizatuar me dorë nga dora e dikujt që e do shumë kreun e qeverisë.

Rama më tej tha se njëri kundërshtar është i vdekur dhe tjetri është i gjallë por në gjumë.

 “Reforma në Drejtësi është mbështetur nga populli shqiptar. Këtu nuk është çështje e një luftë politike, politikisht nëse do e shihja në mënyrë cinike, as me dorë nuk e vizatoja dot, kundërshtarin njërin, tjetrin, tjetrin. Janë të gjithë si të vizatuar me dorë nga dora e dikujt që më do më shumë mua seç dua unë veten time. Një është një kundërshtar i vdekur, një tjetër që është gjallë  fle gjumë. Nuk jemi këtu për këtë por akuza është aq e fortë dhe aq e drejtëpërdrejtë sa nuk ka ku të shkojë. Nuk mund të vihet në punë as besimi dhe as serioziteti i SHBA. Se u bë një vit që njerëzit dëgjojnë se kjo na qenka një konspiracion ku është përfshirë edhe DASH dhe as nuk mund të vihet në pikpyetje serioziteti i drejtësisë së re. Drejtësia duhet ta thotë nëse ka çështje penale. Se morale e politike këto janë të qarta e të zgjidhura.”- tha Rama.

Pas