Aktualitet

Rama për Bojken Lakon:Dënohet këngëtari për 1 dritare, mbrohet pallatit pa leje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 09/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste ka prekur edhe dënimin nga gjykata të këngëtarit Bojken Lako për ndërtim pa leje.

Ai tha se është dënuar një këngëtar për 1 dritare ndërsa mbrohet ai i një pallati të ndërtuar pa leje në bregdet.

“Dënohet me heqje lirie një këngëtar se hap 1 dritare, apo zgjeron një objekt, ku ndërkohë strukturat shtetërore, policia, INUK-u, presin prej muajsh e muajsh, që gjykata dhe gjykatësit të mos marrin në mbrojtje një pallat të tërë pa leje mu në breg të detit”,-tha Rama./Opinion.al

Pas