Kryesore

Rama – PD:Hapjen e listave më 30 korrik nuk e ndryshoni dot as ju e as ne


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 28/07/20 |
Al Do

Pas mbledhjes së sotme të Këshillit Politik, kryeministri Rama ka reaguar në Twitter.

Ai shkruan se hapja e listave në 30 korrik nuk ndryshohet do as nga opozita jashtëparlamentare e as nga mazhoranca.

Sipas Ramës, PD po pengon për arsye politike hapjen e listave.

Miqve të PD u them shumë thjeshtë: Kuvendi në 30 korrik voton hapjen e listave dhe këtë jo ju, po as ne nuk e ndryshojmë dot, sepse ky është qartësisht vullneti i shqiptarëve edhe përtej partive që sot janë në parlament! Fatmirësisht risitë kushtetuese nuk pengojnë asgjë për ju!

Shkurt, pengesa juaj sot nuk është as kushtetuese,as juridike,po thjesht politike!Ju doni të merrni peng hapjen e listave e të zvarrisni procesin me alibira absurde.Por për këtë s’keni konsensus nga ne dhe mund ta bëni pa ne, siç bëtë kur dogjët mandatet e kur ikët nga zgjedhjet!

Shqipëria është shumë e vogël për sherre e mosdakordësira që zmadhohen nga hiçi dhe pushteti shkon e vjen po Shqipëria mbetet, prandaj mendoni pak më shumë për Shqipërinë dhe pak më pak për sherrin e radhës, se me sherr as keni fituar e as fitoni dot ju, po lëndohet Shqipëria!”, shkruan Rama./ Opinion.al

Pas