Rajoni

5 viktima dhe 102 raste të reja nga pandemia në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:00 - 28/07/20 |
el ida

Maqedonia e Veriut ka shënuar 5 viktima dhe 102 raste të reja, në 24 orët e fundit.

Zonat më të prekura janë sërish ato të Shkupit, Shtipit, Kumanovës, Gostivarit dhe Tetovës. Gjithashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 99 persona nga koronavirusi.

Me bilancin e ditës së fundit nga koronavirusi, që nga nisja e pandemisë, numri i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka arritur në 10.315.

Prej tyre afro 6 mijë janë shëruar, 471 kanë vdekur dhe mbi 4 mijë raste janë ende aktive./Opinion.al

Pas