Aktualitet

Rama nxjerr pamje nga tuneli i Skërficës: Do afrojë më shumë SarandënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 04/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mëngjesin e sotëm pamje nga punimet në tunelin e Skërficës përgjatë rrugës së re Kardhiq-Delvinë.

Sipas kreut të qeverisë, kjo vepër infrastrukturore do të vihet në shërbim të qytetarëve së shpejti dhe do ta afrojë edhe më shumë Sarandën këtë verë.

“Mirëmëngjes dhe me një tjetër vepër të bukur që së shpejti do t’i vihet në shërbim Shqipërisë turistike, siç është Tuneli i Skërficës, përgjatë rrugës së re Kardhiq-Delvinë që do ta afrojë ndjeshëm Sarandën këtë verë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas