Aktualitet

Rama në pritje që SPAK të veprojë jashtë PS:  Nëse duan të dinë kush është koka…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 09/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama është ndalur gjatë tek reforma në drejtësi dhe aktiviteti i SPAK, jo vetëm në kongresin e PS, por edhe në konfercën e shtypit pas saj. Ai tha se pret që SPAK të veprojë edhe jashtë oborrit të PS, ndërsa pohoi se kuçedra e korrupsionit duhet goditur në kokë.

“Nëse janë të gatshëm të dinë se kush është koka jam i gatshëm të shkoj që nesër te SPAK”, tha Rama.

“Do të vazhdoj të pres me durim që SPAK-u të hy më thellë në karterin e vullkanit, që nuk gjenden në oborrin e PS. E dinë e gjithë Shqipëria, parterët, i dinë edhe prokurorët e SPAK-ut. Duhen të forta, shumë të forta. Shpresojnë t’i kenë, gjunjë të forta. Të bëjnë detyrën historike që kanë ndaj Shqipërisë, shqiptarëve dhe reformës. Të godasin nga të gjitha anët, por të godasin lart. Ka kohë për të shkuar te arka me peshk dhe zgjerimi i dritareve pa leje. Ka shumë më përpara se sa burgu ku shkohet deri atje. Këtu rrotullohen të vdekurit nëpër varre nga plumbat në bulevard.

Ndërkohë që këtu vjedhjet, marramendëse dihet se kush i ka bërë. I dinë të gjithë. Jo vetëm e dinë, por janë të gjitha dosjet, dokumentet, dëshmitarët. Janë të gjitha. Kështu që, asnjë hezitim për të goditur këdo në këto anë që hanë në shpin PS, besimin e kësaj familje dhe timin. Në ndërkohë kuçedra e korrupsionit, duhet goditur në kokë. Nëse duan të dinë se kush është koka, jam i gatshëm të shkoj që nesër te SPAK. Që të mos bëjmë referendum popullor, nëse kanë ndonjë problem me shqisat e perceptimit”, tha Rama./Opinion.al

Pas