Aktualitet

Veliaj i përgjigjet Metës: Një fiksimaxhi që rrihet me policët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 09/04/22 |
Opi Nion

Nga Kongresi i PS, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i ka kthyer përgjigje pasditen e sotme Preesidentit Ilir Meta. Duke e cilësuar Ilir Metën “një fiksimaxhi që rrihet me policët”, Veliaj u shpreh se punimet e këtij Kongresi treguan dhe kontrastin e thellë që ekziston mes socialistëve dhe Presidentit.

“Ishte një Kongres me risi, aq sa komshiu përballë doli në konferencë për të sqaruar atë që njerëzit e dinë dhe mirë që doli se tregon kontrastin mes ne dhe një fiksimxhiu që rrihet me policët, shyqyr që shpëtuan policët e Pallatit të Kongreseve në ndryshim nga ato të FRD-së, aq i madh është hendeku mes 2 krahëve të politikës”, tha Veliaj.

Pas