Aktualitet

Rama: Ndërhyrjet në zemër falas për rreth 400 pacientë, në qendrën e re


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:39 - 06/05/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga spitali “Shefqet Ndroqi”, duke bërë me dije se edhe pak dhe është gati qendra e re e kardiokirurgjisë.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan se ky është një investim për të zgjeruar mundësinë e kryerjes së ndërhyrjeve të vështira në zemër që do të jetë falas për qytetarët, për rreth 400 pacientë në vit.

“Mirëmëngjes. Pandemia nuk e ka ndalur punën për transformimin e infrastrukturës shëndetësore. Edhe pak është gati qendra e re e kardiokirurgjisë në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”. Një investim i qeverisë shqiptare për të zgjeruar mundësinë e kryerjes së ndërhyrjeve të vështira në zemër, falas për qytetarët, në qendrën e dytë publike të kardiokirurgjisë në vend”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas