-U tha në Opinion

Rama: Meta i dënuar nga populli, me atë do merret Parlamenti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:13 - 29/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama shprehet se Presidenti Ilir Meta është dënuar nga populli shqiptar në zgjedhjet e së dielës, ndërsa paralajmëroi se parlamenti i ri do të merret me atë.

Rama tha se Meta ta është përjashtuar nga çdo lloj bashkëpunimi, teksa shtoi se rezultati i PD në zgjedhje ishte maksimumi që mund të arrinte.

“Ilir Meta është jashtë çdo lloj konfiguracioni dhe me atë do merret Parlamenti i Shqipërisë, sepse Metën populli e dënoi dhe parlamenti do formalizoi dënimin. Është i dënuar nga populli shqiptar. Ky është parlamenti i Shqipërisë dhe meta është dënuar nga populli në mënyrën më spektakolare. Kërkoi një referendum… PD nuk shtë ndëshkuar në këto zgjedhje të jemi realist, unë e lexoj votën e PD si një votë që i është dhënë  dhe ka bërë një sforco. PD ka arritur maksimumin që mund të arrinte.  E kam thënë e më parë që PD do të rrite e LSI do të bjerë. Nëse nuk do të ishte Lulzim Basha, do të ishte një rezultat afirmativ sipas meje.”-tha Rama./Opinion.al

Pas