Aktualitet

Rama: Mbi 32 mijë të porsalindur kanë përfituar gjatë vitit nga bonusi i bebes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 03/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama shprehet se më shumë se 32 mijë të porsalindur kanë përfituar gjatë vitit 2021 nga bonusi i bebes.

Nëpërmjet nje postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se bonusi i bebes është pjesë e programit të mbrojtjes sociale, përmes së cilit çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë i familjes; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë

Postimi i Ramës

Më shumë se 32 mijë të porsalindur kanë përfituar këtë vit nga #BonusiBebes, programi i mbrojtjes sociale i qeverisë, që vijon të mbështesë çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë i familjes; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë./Opinion.al

Pas