Aktualitet

VIDEO/Rama mbërrin në Prishtinë, pritet me ceremoni shtetërore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:10 - 27/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, ka nisur vizitën zyrtare në Prishtinë, ku po pritet me ceremoni shtetërore, nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Rama në orën 08:30 ka arritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ku është pritur nga ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Artane Rizvanolli dhe ministri i Kulturës, Hajrullah Çeku.

Në kuadër të kësaj vizitë një ditore në Kosovë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do takojë edhe liderët e opozitës në vend.

Rama po e zhvillon këtë vizitë në Kosovës pas ftesës që i bëri kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me rastin e urimit të tij pasi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama fitoi  mandatin e tretë si kryeministër i Shqipërisë.

 

Pas