Aktualitet

Rama kthehet në Kuvend: Me të keq, me ne nuk fitoni asnjë herë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 16/09/21 |
Opi Nion

Pasi PD bojkotoi foltoren kryeministri Edi Rama është shfaqur në Kuvend. Rama tha se nuk e ka detyrim të vijë se do opozita por thekson se e pa të arsyeshme që të kthehej.

Ai tha se nuk shkoi në orën 4 për shkak të ngarkesës së punës si rezultat i paktit që pasnesër duhet të largohet për shumë ditë dhe për këtë arsye janë shumë detyra për tu ndjekur.

“Dy fjalë ju detyrohem, kam detyrimin të qëndroj në sallë kur për një arsye dhe një tjetër nuk mund të jem në sallë. Shiko keni 2 orë që më kërkoni tani vij do më lini të flas. Së dyti dëgjon e gjithë qeveria këtu dhe sigurisht që një debat i zgjatur me aq humor që është kërkuar nuk mund të jetë një debat i ndjekur nga të gjithë dhe gjithçka që ka interes për ne shënohet dhe analizohet më pas. Unë nuk erdha në 4 për shkak të ngarkesës së punës si rezultat i paktit që pasnesër duhet të largohem për shumë ditë  dhe për këtë arsye janë shumë detyra për tu ndjekur. Megjithatë kur mora mesazhin nga kryetarja që ju kishi ngritur çëhstjen që të jem i pranishëm gjatë fjalës së kryetarit të PD thashë që do vij.

Nuk u largova, nuk erdha në 16.00, për shkak të ngarkesës së punës. Se pasnesër duhet të largohem për shumë ditë. Për këtë arsye janë shumë detyra për t’u ndjekur. Kur mora mesazhin nga kryetarja që ju kishin ngritur çështjen që unë të jem i pranishëm. Thashë do të vij. Ju bllokuat foltoren. Me të keq, me akte që vënë përpara forcën fizike përdorimin e trupit si pengesë, me ne nuk keni fituar asnjë herë dhe as do të fitoni asnjë herë. Jam i gatshëm ta dëgjoj. Kryetarin e PD. I qëndroj 100 për qind atyre që thashë sot…””, tha Rama.

Pas