Aktualitet

Berisha-Bashës: I humbe dy herë zgjedhjet, dy herë duhet të ikësh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 16/09/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur ditën e sotme në Tiranë takimin “Foltorja”.

Në fjalën e tij Berisha është shprehur se kreu i PD-së Basha duhet të jepte dorëheqjen qe në humbjen e tij të parë, e sipas tij tashmë Basha duhet të jap dy herë dorëheqjen për të 2 humbjet e tij.

Ndërkohë para njerëzve Berisha ka treguar se në krahasim me 2013, PD së bashku me aleatët ka marrë 73 mijë vota më pak.

Po i humbe njëherë zgjedhjet duhet të ikësh, po i humbe dy herë dy herë duhet të ikësh.

Unë i kam treguar të gjithë skenën e 2001, se si arritëm ne me fakte dhe dokumenta të vemi në sanksione qeverinë e Fatos Naons.

Dhe PE i ka thënë qeverisë se ky pushtet nuk njeh vullnetin e qytetarëve.   Në krahasim me 2013 PD sëbashku me aleatët ka marrë 73 mijë vota më pak.”

Pas