Kryesore

Rama: Kompania që do ndërtojë Portin e Durrësit, do ndërtojë dhe “Manhatanin e Zagrebit”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 17/11/22 |
Opi Nion

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama, thotë se kompania e Muhammed El Alabbar që do të ndërtojë Portin e ri të Durrësit, do të ndërtojë edhe “Manhatanin e Zagrebit” në Kroaci.

Rama shkruan në postimin e tij, investimi i kësaj kompanie në Kroaci  është një investim sa një e katërta e Durrësit.

“Eagle Hills” kompania e Muhammed El Alabbar që do të ndërtojë Portin Turistik të Durrësit, e mirëpritur në Kroaci për të ndërtuar “Manhatanin e Zagrebit”, një investim sa një e katërta e Durrësit që konsiderohet shumë i rëndësishëm për zhvillimin e kryeqytetit kroat”,-shkruan Rama në rrjetin social.

 

Pas