-U tha në Opinion

Deputeti përplaset me administratorin e inceneratorit të Fierit: Jeni mashtruesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 17/11/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD i qarku t të fierit është përplasur në emisionin “Opinion” me Farudin Arapin, administratori i inceneratorit të Fierit i caktuar nga prokuroria.

Baçi deklaroi se problemet e inceneratorit nisin që me nisjen e shpronësimit të pronës, ndërsa gjatë kësaj kohe ka patur shtyrje se kur ai do të fillonte punën. Po ashtu deputetit tha se në korrupsion është përfshirë qeveria dhe bashkia e Fierit.

Këto akuza sollën akuzat reagimin e administratori i inceneratorit të Fierit, i cili tha se këto deklaratat nuk janë të vërteta, ndërsa theksoi se pajisjet janë të gjitha bashkohore dhe gati për tu futur në punë.

Pjesë nga debati

Baçi: Në Vërri të Fierit kanë shpronësuar tokat e banorëve edhe forcërisht, por e kanë bërë për interes të Fierit dhe e ndërtuan forcërisht. Kanë bërë një shtyrje të afatot në shtator të 2021 edhe pastaj në prill të 2022.

Arapi: Mos gënjeni.

Baçi: Ju mbaj mend në firmat piramidale se i menaxhuatr shkëlqyer.

Arapi: Mos bëj politik.

Baçi: Trego respekt, jeni gabim merrni në mbrojte qeverinë dhe mashtroni. Inceneratori nuk vihet në punë se inxhinierët thonë se mjetet janë të vjetruar.

Arapi: Ju bëj ftesë publike, hajde shikojeni teknologjinë bashkëkohore. Janë me firmat më prestigjioze italiane.

Baçi: Pse u vonuat pagat e punonjësve kur administratorë u caktuat ju?

Arapi: Jeni të pasaktë, emërimi im është bërë më 28 mars në vitin 2022. Punonjësit i kemi gjetur në greva se nuk janë paguar nga drejtori deri në muajin prill. Nga financimi që bëmë nga buxheti pagat e tyre edhe të prapambetura u realizuan.

Pas