Aktualitet

Rama-koalicionit opozitar:Ka bisht pas si gjarpër,të rrotullohet në gërmaz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 27/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri i vendit Edi Rama ka komentuar pasditen e sotme nga Kruaj me ironi koalicionin opozitar.

Rama është shprehur se ky koalicion ka një bisht mbrapa, referuar Berishës, që sipas tij jo të ngec në fyt, por të rrotullohet në gërmaz që të mos marrësh frymë.

Rama është shprehur gjithashtu se reformat e nisura nuk mund të lihen në mes dhe skuadra e PS në qeveri mund t’i realizojë.

“Ka bisht mbrapa si gjarpër, që jo të ngec në fyt, por të rrotullohet në gërmaz që të mos marrësh frymë, se ka Saliun, Metën dhe Monikën, dhe thonë voto PD, voto PD dhe t’i marrësh dhe këto pas, hajt se Saliun e duan, po Ilirin Monikën nga mbrapa, po ku ka shans që të bëhet punë, unë e di se ca kam hequr, që të bëhet punë, po këta tani kanë ikur fare, tani na i numërojnë vitet sikur kemi qenë shëtitje, e morëm mandatin e parë hemorragji fare. Nuk kishte lekë, mali me borxh si mali i Krujës. FMN vlerësonte malin me Borxhe nga të gjitha anët. Ndalëm hemoragjinë dhe filluam reformat që nga energjia, tek uji duhet me i kujtu disa gjëra. S’ka më fushatë për uji. Kalojmë tek arsimi, gjithmonë kanë bërë të njëjtën gjë se nuk dinë të bëjnë gjë tjetër, se nuk dinë ngaqë flenë gjumë. E kanë në program që do e bëjnë 6% TVSH e turizmit ndërkohë që kjo është sot e kanë në program se kanë harru. Po kur duan të kthejnë fashat në energji, ku biznesi u bënte familjar dhe i pasuri përfitonte. Po Gon Duka ca do ka qenë ministër bujqësie në shekullin e 5-të, po Fatmir Mediu, po Shpëtim Idrizi, po Mesila, po Nardn Ndoka, të paktën është filozof, kush do jetë kjo qeveria e ndryshimit, se këta janë shalqi me provë të gjithë, pse duhen votuar që të ndërprehen punët e nisura se mandati i tretë e bën të pakthyeshme arkitekturën e ndërtimit të Reformave, nuk mund të kthehet më pas, ndoshta këtyre u vjen dhe mendja se nuk kanë reflektuar në asgjë, kemi bërë gabimet tona, që shumë njerëz i shprehin si mërzi, janë të drejta se s’kemi bërë ndonjë mrekulli, por sidoqoftë ndonëse jemi në qeveri, në shumë bëjmë një skuadër që është reflektim, shprehje e vetëdijes që duhet të përmirësohemi”, tha Rama./Opinion.al

Pas