Kryesore

Rama: Jam kryeministri më i mirë mes artistëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:27 - 03/07/22 |
el ida

Kryeministri Rama ka ndarë në rrjetet sociale një bashkëbisedim në qendrën kulturore “De Balie” në Amsterdam. Ai është pyetur ndër të tjera edhe për raportin me artin, ndërsa ka folur gjithashtu për ndikimin e të atit në formimin e tij. Sa i takon politikës?

Rama është shprehur: “Jam artisti më i mirë mes kryeministrave dhe kryeministri më i mirë mes artistëve. Këtu jam numri 1 në botë”.

I pyetur nëse kjo është e rëndësishme për të, Rama tha: “Në një mënyrë ose në një tjetër të pëlqen të jesh numri 1. Edhe nëse je i vetmi që je numri 1 të pëlqen, si ai që fitoi maratonën edhe pse ishte i vetëm”./Opinion.al

Pas