Politikë

Rama: Jam i gatshëm për një tjetër marrëveshje me Bashën


               Publikuar në : 22:23 - 18/02/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është shprehur se është i gatshëm që të bëjë një tjetër marrëveshje me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Rama tha se do ta bënte një marrëveshje në çdo kohë, përveç datës 17 nëntor, datë e cila shënon çlirimin e Tiranës, pasi sipas kreut të qeverisë, Basha ka qenë kryebashkiaku më i dështuar.

Marrëveshje tjetër me Bashën, si ajo e 17 majit?

Rama: Në çdo sekondë jam gati të bëj marrëveshje, përveç 17 nëntorit, që e kemi çlirimin e Tiranës dhe nuk merrem me kryetarin e dështuar.

Zgjedhje të parakohshme?

Rama: Unë jam vetëm një gjë të parakohshme në kokë, rindërtimin./ Opinion.al

Pas