Politikë

VIDEO/ Rama ironizon Bashën: Të marrsha të keqen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 06/10/20 |
Al Do

Takimet e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me qytetarë të ndryshëm për problemet ekonomike kanë qenë objekt kontestimi nga ana e qeverisë.

Disa herë kryeministri Rama i është përgjigjur denoncimeve të opozitës duke paraqitur një version tjetër të fakteve.

Këtë të martë, kreu i qeverisë ka zgjedhur të ironizojë një nga takimet e Bashës me qytetarë teksa flitet për premtimin e tij se do të ulë në 0.5% TVSH për biznesin me xhiro nën 14 milionë lekë në vit.

Qytetari pyet Bashën nëse ky rregull vlen për ata që importojnë dhe eksportojnë mallra. Kreu i PD, përgjigjet se kjo do të jetë e vlefshme pa dallim lloji biznesi për sa kohë xhiroja do të jetë nën 14 milionë lekë. Por qytetari është i interesuar për detajet teknike mbi tarifat e zhdoganimit.

Kjo nuk merr një përgjigje të drejtpërdrejtë nga kreu i opozitës.

Pikërisht me këtë fakt ka ironizuar edhe Rama i cili shkruan në Instagram “Ah ta marrsha t’keqen thonë shkodranët”. /Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

Ah ta marrsha t’keqen thonë shkodranët😂😂😂

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Pas