-U tha në Opinion

Rama: Gratë janë më punëmbaruara se burrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 24/12/20 |
Doriana Çepunaj

Ndërsa është përfolur për raportet e tij të vështira me gratë, Edi Rama njihet si një nga drejtuesit që në angazhimin profesional i ka dhënë vëmendje përfshirjes së grave.

Lidhur me këtë argument, gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, Kryeministri tha se nga përvoja ka vërejtur që gratë janë më punëmbaruara se sa burrat.

“Unë besoj që shoqëria që nuk ka një aleancë gjinore në administrimin e vetvetes është një shoqëri e destinuar të çalojë. Edhe shtëpia e përbashkët, Shqipëria, ka nevojë për këtë balancë. Nga eksperienca besoj që gratë në Shqipëri kanë kapacitete që duhen vënë në shërbim të vendit, dhe kanë virtytet që nuk i kanë burrat: Janë më shumë punëmbaruara se sa burrat”, tha Rama./Opinion.al

Pas