Aktualitet

Rama flet për mandatin e tretë: Shqipëria që kemi nuk është ajo që duam


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:25 - 17/02/21 |
Semiljana Azizi

Kryeministri Rama ka treguar se pse i duhet edhe një mandat i tretë qeverisës.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” Rama tregon se Shqipëria sot është në ndërtim e sipër dhe prandaj i duhet mandati i tretë.

Ai postoi 2 foto të banesës së shembur të një poçari në Farkë, duke treguar si ishte e shembur dhe më pas si ishte e rindërtuar.

STATUSI I PLOTE

Kryeministri Rama në facebook:
Dy pamjet e psesë së Mandatit të Tretë😊

Kjo ishte dje shtëpia që iu shemb familjes së Gonit, poçarit të famshëm të Farkës, në të cilën ai jetonte së bashku me të vëllanë e me familjet e tyre dhe kjo është dera shtëpisë së sapohapur sot për familjen e tij, ndërkohë që familja e të vëllait ka përfituar një tjetër shtëpi të re si kjo😍

Si ajo e djeshmja ishte shteti ynë para 7 vjetësh e kusur dhe që nesër të jetë si kjo e sotmja, duhet të mos e ndëpresim ndërtimin e saj tani që kemi ngritur karabinanë e një arkitekture të re, mbi themele të reja në çdo sektor, nga drejtësia tek shëndetësia, nga arsimi tek bujqësia, nga turizmi tek shërbimet për qytetarin, e me radhë…

Njësoj ashtu si një karabina pa mure nuk është ende vetë shtëpia, edhe Shqipëria që kemi nuk është sot ajo që duam! Por ama njësoj si tek karabinaja e një shtëpie të re në ndërtim, mund të shihet fare qartë në çdo sektor, dallimi mes Shqipërisë që kishim dje me Shqipërinë që kemi në ndërtim e sipër sot dhe prandaj duhet Mandati i Tretë🇦🇱 

Pas