Kryesore

Rama-fermerëve: Ka nisur procedura ligjore për naftë pa taksa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:32 - 01/12/20 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama është shprehur se kanë nisur procedurat ligjore për naftë pa taksa për fermerët e pajisur me NIPT.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama se aktualisht ka nisur gara e shpallur nga Ministria e Bujqësisë.

“Mirëmëngjes dhe me lajmin që procedura ligjore për NAFTË PA TAKSA për të gjithë fermerët e pajisur me NIPT ka nisur me garën e shpallur nga Ministria e Bujqësisë, si edhe me nxitjen për të gjithë fermerët e papajisur me NIPT, që të nxitojnë ta marrin, ju uroj një muaj të mbarë.”-shkruan Rama./Opinion.al

Pas